Meremäe Kool otsib abiõpetajat

Meremäe Kooli Perepäev

Avaldatud 19/09/2020

Meremäe Kooli Perepäeva poster

Kooli tegevusplaan seoses COVID-19 leviku tõkestamise ning sellele reageerimisega

Avaldatud 31/08/2020

Kooliaasta algab peaaegu tavapärastes oludes, kuid me peame silmas pidama seda, et koroonaviirus ei ole kadunud ning ilmselt saab selle levik seoses lasteasutuste avamise ning puhkuste lõppemisega jälle hoogu. HTM ning Terviseamet toonitavad, et uuest õppeaastast kõigi koolide sulgemist kevadisel kujul nii äkitselt ei tule, kuna teame viirusest ning selle levikust rohkem.

Noorema õppeastme õpilased ning koolieelse õppeasutuse lapsed tunduvad olevat viirusele vähem vastuvõtlikud ning põevad seda kergemini, seetõttu reageerime põhikoolis ning lasteaias viiruse arengutele küll valvsalt, kuid püüame ennetustegevuse käigus tagada lastele võimalikult normaalse elurütmi.

Paljudele küsimustele ei ole etteantud lahendusi, kuna olukord on uus kõigile ning tuleb leida tasakaal ennetamise, reageerimise ning rahaliste ja inimressursside olemasolu vahel.

Mida meie koolis ja lasteaias saame teha?

• Tagada isikukaitsevahendid. Koolis on olemas kätepesukohad, desovahendid ning vajadusel maskid. Kui teie meelest peaks teie laps kandma maski, siis palun teavitage klassijuhatajat.
  • Viibida võimalikult palju väljas, nii tundides kui ka vahetundides.
  • Hoida omavahel distantsi.
  • COVID-19 sümptomitega last ei võeta ei kooli ega lasteaeda. Kui lapsel on allergiline nohu, siis palume lapsevanema käest arstitõendit ning vastutust selle eest, et vanem eristab kodus allergilise nohu muust ning toimetab vastavalt. Sümptomitega laps on kodus kuni sümptomite kadumiseni.
  • Kui lapsel testitakse COVID-19, siis jääb laps koju. Tuleb vältida kokkupuuteid teiste inimestega, järgida eriolukorrast tulenevaid hügieenireegleid ja püsida kodus kuni tervenemiseni perearsti soovituste kohaselt.
  • Kui COVID-19 tunnustega (nohu, köha, kurguvalu, palavik) laps peab jääma koju ning ta suudab õppetöös distantsilt kaasa lüüa, siis on lapsevanemal õigus paluda tema lapsega tunni jagamist Skype’is või muus kanalis, koduse töö materjalid jms saab Stuudiumist. Kui laps on nii haige, et see ei ole võimalik, teevad aineõpetajad temaga järeleaitamistunde siis, kui õpilane on koolis tagasi.
  • COVID-19 sümptomitega õpetaja ei tule kooli, vaid annab võimaluse korral tunni distantsilt (Skype, Messenger) ja kui ta on haiguslehel, siis otsib kool õpetajale asendaja. Ainetunnid toimuvad igal ...
  • Jätka lugemist

Stuudiumi koolitus

Avaldatud 27/08/2020

Tere kallid lastevanemad!

Meie kool läheb sel aastal e-Kooli süsteemi pealt üle STUUDIUMILE. Oleme seda mõnda aega kaalunud ning tagasiside näitab, et Stuudiumis saab paremini suhelda, anda koduseid ülesandeid ning saada neile tagasisidet, kasutada kujundavat hindamist ning hoida silm peal kooli üritustel jne. Ühesõnaga, hakkame koos kasutama uut ning kasulikku programmi, mis tagab parema suhtluse ning efektiivsema õppetöö ka siis kui õpilane ja õpetaja mingil põhjusel ühes ruumis viibida ei saa.

Stuudiumi kasutamiseks saab sinna erinevatel moodustel sisse logida. Andmed on üle kantud e-koolist. Jooksvatele küsimustele saab vastusel Stuudiumi enda lehekülje siseselt.

Lisaks korraldame Stuudiumi ülevaatliku koolituse koolimajas arvutiklassis 31.august kell 18 ning 1.sept kell 11.45 peale aktust neile, kel veidi rohkem abi vaja. Ootame teid õppima ja siis loovalt kasutama!

Elevusega,
Fee